www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

Klauzula informacyjna w przedmiocie ochrony danych osobowych Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach.


DODATKOWE ŚRODKI POZYSKANE PRZEZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W CZYŻACH NA REALIZACJĘ ZADAŃ W 2019 ROKU


Gminny Ośrodek Kultury                                                         

17-207 Czyże 98, 

Dyrektor GOK
Jerzy Jakimiuk

tel. (85)6813531

fax (85)6818991
e-mail: gok.czyze@wp.pl

Główna księgowa

Grażyna Prokopiuk

tel. (85)6813531

fax (85)6818991
e-mail: k.misiejuk@ugczyze.pl

O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach jest głównym koordynatorem działalności kulturalno-oświatowej w Gminie Czyże. Nadrzędnym celem Gminnego Ośrodka Kultury jest stworzenie mieszkańcom gminy możliwości korzystania z różnych form życia kulturalnego. W swojej ofercie  programowej GOK oferuje działania, które służą integracji społeczeństwa i adresowane są dla jak najszerszej liczby mieszkańców poprzez  uwzględnienie ich oczekiwań. Czytaj całość


Wydarzenia 2018 r.

Wydarzenia 2017 r.

Wydarzenia 2016 r.
Wydarzenia 2015 r.
25 lecie działalności artystycznej Zespołu „Czyżowianie”
Działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach w latach 2003 - 2012


      Izabela Karczewska  i  Maria Sawicka reprezentowały Hajnówkę oraz całą Polskę w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz we Włoszech". Festiwal  odbył się w dniach  od 9 do 15 września 2018 roku we Włoszech w Lido di Jesolo, niedaleko Wenecji.  Udział w nim wzięło około 400 osób w wieku od 8 do 26 lat z kilkunastu państw, m.in. Polski, Włoch, Bułgarii, Anglii, Niemiec, Gruzji, Malty, Portugalii, Ukrainy, Kazachstanu. Uczestników oceniało 15 osobowe międzynarodowe Jury z 13 krajów. 

      W tym roku poziom uczestników był niesamowicie wysoki, co niejednokrotnie podkreślali członkowie Jury. Warto zaznaczyć, że Izabela Karczewska i Maria Sawicka były jedynymi reprezentantkami naszego województwa. Dziewczęta zaprezentowały się jako solistki, w bardzo prężnej i licznej kategorii wiekowej 15-18 lat (przy czym Maria była najmłodszą uczestniczką tej kategorii wiekowej) oraz w kategorii open duety.  Nasze reprezentantki zostały docenione Zarówno solo jak i w duecie, i tak:

    III miejsce jako solistka - Izabela Karczewska

    Nagroda Specjalna - Maria Sawicka

    III miejsce - duet Izabela Karczewska i  Maria Sawicka

Więcej informacji na stronie:

 

 http://www.hajnowka.pl/miasto-i-okolice/aktualnosci/84-kultura-i-sztuka/11121-s

 

Serdeczne gratulacje !

 


 

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach w terminie od dnia 30. 07.2018 r. do dnia 15.11.2018 r. realizuje zadanie pn. „Bliskie Spotkania z Folklorem Podlasia” w ramach Programu Kultura – Interwencje 2018 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Całkowity koszt zadania to kwota  7 260,00 zł, w tym dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w kwocie 4 000,00 zł.

Zadanie zakłada organizację przedsięwzięcia o charakterze edukacyjno-artystycznym, którego celem jest zwrócenie uwagi na różnorodność folkloru Podlasia, dorobek i spuściznę kulturową pokoleń oraz wzmocnienie tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym. Prezentacja wielokulturowości Podlasia i jego wkładu w kulturę ogólnonarodową będzie również okazją do zaakcentowania obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Działania edukacyjne będą polegały na organizacji 3 warsztatów muzyczno-folklorystycznych, których uczestnikami będą 3 zespoły śpiewacze dorosłych i warsztatów muzycznych z udziałem szkolnego zespołu wokalnego. Zespoły te z przygotowanym w trakcie warsztatów programem artystycznym oraz 5 zespołów zaproszonych gościnnie zaprezentują się na uroczystym koncercie. Podsumowaniem całego projektu będzie wydanie publikacji pt. „Kalendarz obrzędowy wsi regionu Puszczy Białowieskiej”, z wykorzystaniem materiałów powstałych w trakcie warsztatów muzyczno-folklorystycznych.


Tegoroczny wakacyjny sezon artystyczny zespół „Czyżowianie” zakończył występami w dniach 1 – 2 września na festynach w Orli, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25 sierpnia Zespół „Czyżowianie” uczestniczył w jubileuszowych XXXV Spotkaniach Artystycznych „BIAŁYSTOK – GRODNO”. W tym roku spotkania odbyły się w Grodnie, a głównym ich organizatorem ze strony polskiej był Zarząd Główny BTSK w Białymstoku.

 

 

 


14 lipca zespół CZYŻOWIANIE uczestniczył w Festynie w Bondarach oraz w Festynie „Na Iwana na Kupała” w Dubiczach Cerkiewnych nad zalewem „Bachmaty”.

 

 

 

 

 

 


Zespół  "Czyżowianie"  wziął udział w koncercie  w Starym Berezowie ( 12.07.2018 r.)

 

 

 

 


7 lipca zespół CZYŻOWIANIE wziął udział w dorocznym Festynie KUPALLE w Białowieży. Głównym organizatorem festynu był Zarząd Główny BTSK w Białymstoku.

 

 

 


Zespół „Czyżowianie” 22 czerwca br. uczestniczył w części artystycznej Festynu Białoruskiego w Sokółce, którego organizatorem był Zarząd Główny BTSK, natomiast  23 czerwca br. w  Pikniku Rodzinnym w Białowieży, który był połączony z Urodzinami Zenka Martyniuka z zespołu „Akcent”.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 21 czerwca 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Czyżach odbyły się warsztaty rękodzielnicze pn. „Obrzędy Kupalskie na podlasiu” - wykonywanie wianków „kupalskich” na „14 Festyn KUPALINKA‘ 2018”. W trakcie warsztatów dzieci robiły kwiaty z bibuły, które następnie zostały wplecione do wieńców, które będą puszczane na rzekę Łoknica w czasie „XIV Festynu KUPALINKA” w Leniewie w dniu 23 czerwca 2018 r.

Projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Fotoreportaż


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO ph. „Noc Kupały na Podlasiu – tradycja i teraźniejszość”


26 maja br. Zespół „Czyżowianie” oraz Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza uczestniczyli w Koncercie Galowym Konkursu Piosenki Ukraińskiej  „Z PODLASKIEJ KRYNICY”. Koncert był częścią składową bogatego programu obchodów 39. Dni Bielska Podlaskiego.

 

 

 

 

 

 


 

 


5 maja 2018 roku zespół „Czyżowianie” wziął udział w XII Festiwalu Korowaja Mielnickiego, który odbył się w Amfiteatrze „TOPOLINA” w Mielniku.

 

W programie:

Zespół Mielniczanie z Mielnika

Zespół Czyżowianie z Czyż

Ogłoszenie wyników konkursu Korowaja Mielnickiego

Zabawa taneczna z Kapelą Borowian z Siemiatycz

Degustacja konkursowych ciast

 

 

 


Zespół „Czyżowianie” z Czyż 2 maja 2018 roku na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Białowieży wziął udział w VI edycji koncertów z cyklu RÓŻNOGŁOSIE w Białowieży.

 

 

 


Laureaci ogólnopolskiego festiwalu piosenki białoruskiej wzięli udział w dorocznej gali, która w piątkowy wieczór ( 16.02.2018 r. ) odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Festiwal, to w środowisku mniejszości białoruskiej jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych. Zwycięzców festiwalu "Piosenka Białoruska 2018" wyłoniono w minioną niedzielę 11 lutego 2018 roku, w trakcie eliminacji centralnych w Hajnówce. To w sumie ok. trzydziestu mniejszych i większych zespołów wokalnych, chórów i solistów, ocenianych w kilku kategoriach z podziałem na śpiew a capella, z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

Jest nam niezmiernie miło, iż wśród tegorocznych laureatów znalazł się zespół „Czyżowianie” z Czyż, który na eliminacjach centralnych w Hajnówce w swojej kategorii zajął II miejsc e.

 

 

 

 

 


11 lutego 2018 r. na scenie Hajnowskiego Domu Kultury wystąpili wykonawcy, którzy wygrali przesłuchania eliminacyjne odbyte w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach Dąbrowie Białostockiej i Hajnówce. Było tam można usłyszeć nie tylko ludowe śpiewy, ale i współczesną muzykę estradową. W sumie to kilkadziesiąt zespołów, solistów, chórów czy duetów, w wśród nich Zespół „Czyżowianie” z Czyż  i Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza.

Zwycięzcy w najbliższy piątek wystąpią na koncercie galowym, który tradycyjnie już odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Organizatorem Festiwalu "Piosenka Białoruska" jest Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Wyniki eliminacji centralnych XXV Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2018” przeprowadzonych dnia 11.02.2018 r. w Hajnowskim Domu Kultury:

Zespoły wokalne z akompaniamentem instrumentalnym:

II miejsce Zespół „Czyżowianie” z Czyż,

III miejsce grupa żeńska Zespołu „Czyżowianie” z Czyż,

Soliści a’cappella, piosenka autentyczna:

III miejsce Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza,

 

                    

 

                   


27 stycznia 2018 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XXV Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska 2018”. Gminę Czyże reprezentowały:

 

- Zespół „Czyżowianie” z Czyż,

- Zespół „Wierasy” z Gminy Czyże,

- Grupa Wokalna z Morza,

- Katarzyna  Tichoniuk ze Zbucza

 

Miło zakomunikować, iż w kategorii „Zespoły wokalne” I miejsce zajęła grupa żeńska zespołu „Czyżowianie” i zespół „Czyżowianie” w całości. Natomiast w kategorii „Soliści” II miejsce zajęła Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza.

 

 

 


14 stycznia 2018 r. zespół „Czyżowianie” uczestniczył  w XIX Prezentacjach Zespołów Kolędniczych „Gwiazda i Kolęda” oraz w Hajnowskich Spotkaniach Zespołów Kolędniczych w Hajnówce, gdzie zajął I miejsce, a zespoły „Wierasy” i Grupa Kolędnicza z Morza III miejsce.

 

 

 


11 stycznia 2018 r. zespoły kolędnicze „Wierasy” i „Czyżowianie”  zaprezentowały się na scenie w Hajnowskim Domu Kultury  w ramach Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną. Festiwal kolęd, to druga co wielkości impreza duchowo - kulturalna organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cerkiewnej, będące również głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

 

 

 

 

 

 


Regulamin wypożyczalni sprzętu turystycznego przy Gminnym  Ośrodku Kultury w Czyżach Czytaj całość


Wydawnictwa GOK

1.

Czyże – tradycje znane i mniej znane

Czytaj całość

2.

Obrzędowość Bożonarodzeniowa

Czytaj całość

3.

Kino „ZWYCIĘSTWO” w Czyżach

Czytaj całość

4.

Jesienne Spotkania z Folklorem Białoruskim

Czytaj całość

5.

Wkładka do płyty

Czytaj całość

6.

Tradycje kulinarne Gminy Czyże i okolic

Czytaj całość

7.    

Kamieniec – Czyże.  Wspólne dziedzictwo kulturowe – pomostem bez granic

Czytaj całość

8.  

XV Jesienne Spotkania z Folklorem Białoruskim

Czytaj całość

9.    

VI Festyn w Leniewie

Czytaj całość

10.    

Święto Kupały w Regionie Puszczy Białowieskiej

Czytaj całość

11.   

Obrzędy i zwyczaje Wielkanocne w Regionie Puszczy Białowieskiej – powrót do tradycji

Czytaj całość

12.   

35 – lecie Zespołu Śpiewaczego „Niezabudki” z Kuraszewa

Czytaj całość

13.    

Prezentacje dorobku amatorskich zespołów artystycznych

Czytaj całość

14.    

Historia badań archeologicznych na terenie Ziemi Bielskiej, czyli jak to się wszystko zaczęło

Czytaj całość

15.   

Jubileusz 70 – lecia Jednostki OSP w Klejnikach

Czytaj całość

16.

Przewodnik archeologiczny po Gminie Czyże

Czytaj całość

17.

Kalendarz Obrzędowy wsi regionu Puszczy Białowieskiej

Czytaj całość


GOK 2017

GOK 2016

GOK 2015

GOK 2014

GOK 2013

GOK 2012  

GOK 2011

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże