www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

15 grudnia 2021 r. Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Czyż przekazała Wójtowi Gminy Czyże Panu Jerzemu Wasiluk życzenia zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego Roku. Życzenia zostały również złożone Kierownikom jednostek Pani Emilii Stepaniuk Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Walentynie Plewa Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego oraz Panu Marcinowi Bołtryk Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury jak również Pani Joannie Białowieżec bibliotekarzowi Biblioteki Publicznej w Czyżach.

 

 

 

 

 

 


W dniach 21-22.02.2020r. harcerze 2 Drużyny harcerskiej „Tropiciele” pod opieką dr. pwd. Krystyny Nikołajuk świętowali Dzień Myśli Braterskiej. Przez dwa dni bawili się wspólnie, śpiewali i pląsali. Wieczorem w piątek odbyło się uroczyste świeczkowisko w czasie którego 5 harcerzy złożyło przyrzeczenie harcerskie i stało się prawdziwymi harcerzami. Wieczorem była nauka tańca, pląsy, gry i zabawy, w czasie których między innymi przypomnieliśmy symbolikę krzyża harcerskiego, lilijki. Na drugi dzień po śniadaniu wybrali się na Questową wyprawę „W poszukiwaniu lwa i kogucika w Czyżach”, dzięki czemu poznali trochę historii naszej miejscowości. Harcerze uczą się samodzielności, dlatego sami przygotowywali sobie kolację i śniadanie, musieli też posprzątać i zostawić porządek w szkole po zakończeniu zbiórki.

 

 

 

 

 

 


19 grudnia 2019 r. Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Czyż przekazała Wójtowi Gminy Czyże Panu Jerzemu Wasiluk Betlejemskie Światełko Pokoju. Druhna Krystyna Nikołajuk życzyła wszystkim zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego Roku. Życzenia zostały również złożone Kierownikom jednostek Pani Annie Stankowskiej Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Walentynie Plewa Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego oraz Panu Jerzemu Jakimiuk Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury.

 

 

 

 

 

 


„Przyszłość utkana jest z przeszłości” pod takim hasłem, w dniach 21-22 września odbył się kolejny zlot harcerski, tym razem był on połączony z uroczystymi obchodami Stulecia Hufca Bielsk Podlaski. W czasie uroczystości poświęcono nowy sztandar hufca oraz uhonorowano zasłużonych instruktorów. Pamiątkowe medale otrzymali sponsorzy i przyjaciele hufca, którzy od lat wspierają nasze działania. Harcerze 2 Drużyny Harcerskiej Tropiciele z Czyż uczestniczyli w tej uroczystości. Drużynowa pwd.
Krystyna Nikołajuk otrzymała odznakę za zasługi dla Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim i pamiątkowy medal.

 

 

 

 


19 grudnia 2018 r. Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Czyż przekazała Wójtowi Gminy Czyże Panu Jerzemu Wasiluk Betlejemskie Światełko Pokoju. Druhna Krystyna Nikołajuk życzyła wszystkim zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego Roku. Życzenia zostały również złożone Kierownikom jednostek Pani Annie Stankowskiej Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Walentynie Plewa Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego oraz Panu Jerzemu Jakimiuk Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury.

 

 

 

 

 

 

 


W dniach 23-25.11.2018 harcerze 2 DH „Tropiciele” przebywali na złazie harcerskim w Bielsku Podlaskim. Było to spotkanie wszystkich drużyn z Hufca Bielsk Podlaski pod hasłem „Dla Niepodległej”.Jak zwykle brać harcerska bawiła się wspaniale, było dużo atrakcji: alarm nocny ze strażakami, pokaz militariów oraz ścianka wspinaczkowa. W czasie złazu 5 naszych harcerek złożyło przyrzeczenie harcerskie.

 

 

 

 

 

 

 

 


W dniach 24-26.11.2017r harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej "Tropiciele" uczestniczyli w kolejnym złazie drużyn Hufca Bielsk Podlaski. Razem z 350 innymi harcerzami i zuchami miło spędzili czas na wspólnej zabawie. W czasie złazu poznawali nowe gry, zabawy i piosenki harcerskie. Zawiązało się wiele nowych znajomości i przyjaźni.


dh. pwd. Krystyna Nikołajuk

 

 

 

 

 


W dniu 21 grudnia 2016 r. Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Czyż przekazali Wójtowi Gminy Czyże Panu Jerzemu Wasilukowi Betlejemskie Światełko Pokoju. Druhna Krystyna Nikołajuk życzyła wszystkim zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego Roku. Życzenia zostały również złożone Kierownikom jednostek Pani Annie Stankowskiej Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czyżach oraz Panu Jerzemu Jakimiuk Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach jak również Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czyżach Pani Katarzynie Szyryńskiej.

 

 


W dniach 25-27.11.2016r. harcerki z 2 DH "Tropiciele" uczestniczyły w złazie Andrzejkowym w Narwi. Przez trzy dni razem z innymi harcerzami z Hufca Bielsk Podlaski wesoło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Jak zwykle był czas na wspólne śpiewanie i pląsy, nie zabrakło również elementów metodyki harcerskiej. Niezwykłą atrakcją było zwiedzanie lotniska i samolotów w zakładzie PRONAR. W trakcie obrzędowego świeczkowiska, nasze harcerki: Martyna Białowieżec, Julia Kuprianowicz, Magdalena Pupek i Ewelina Jałoza złożyły przyrzeczenie harcerskie.

dh.pwd. Krystyna Nikołajuk

 

 

 

 

 

 


W dniu 22 grudnia 2015 r. Drużyna Harcerska „Leśni” im. Andrzeja i Olgi Małkowskich z Czyż przekazali Przewodniczącej Rady Gminy Czyże Pani Krystynie Gawryluk oraz Sekretarz Gminy Pani Zenaidzie Gierasimiuk Betlejemskie Światełko Pokoju. Druhna Krystyna Nikołajuk życzyła wszystkim zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego Roku. Życzenia zostały również złożone Kierownikom jednostek Pani Annie Stankowskiej Kieronikowi GOPS oraz Panu Jerzemu Jakimiuk Dyrektorowi GOK w Czyżach.

 

 

 

 

 

 

 

 


W dniach 20-22.11.2015 roku 2 Drużyna Harcerska "Tropiciele" uczestniczyła w 7 Jesiennym Zlocie środowisk harcerskich w Bielsku Podlaskim. Były to miłe chwile spędzone w gronie 300 innych harcerzy i zuchów z naszego hufca. W czasie zlotu odbył się Zjazd Zwyczajny Hufca w czasie którego zostały wybrane nowe władze. Komendantem został ponownie phm. Dariusz Kośko.

 

 


W dniu 11.11.2015r.przedstawiciele 2 Drużyny Harcerskiej "Tropiciele" z dh. pwd. Krystyną Nikołajuk uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w Hajnówce. W imieniu szkoły i drużyny złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku " Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji"

 

 


W dniach 25-27. 09.2015 r. 2 Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Zespołu Szkół w Czyżach uczestniczyła w biwaku harcerskim „Jesteśmy jednością” w Doktorcach. W gronie przyjaciół harcerzy miło spędziliśmy czas przy ognisku i wspólnej zabawie.

 

 


W dniach 22-24.05.2015 r. Drużyna Harcerska "Tropiciele" uczestniczyła w Wiosennym Zlocie Środowisk Harcerskich Hufca ZHP Bielsk Podlaski w Białowieży. Przy ognisku i wspólnej zabawie miło spędziliśmy czas w sercu Puszczy Białowieskiej.


dh. pwd. Krystyna Nikołajuk

 

 


W dniu 25.04.2015r. harcerze pod opieką dh. pwd. Krystyny Nikołajuk uczestniczyli w uroczystości z okazji św. Jerzego patrona wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Stanisława w Narwi, po czym wszyscy uczestnicy udali się do Skitu w Odrynkach. Gospodarz Oj ciec Gabriel powitał wszystkich serdecznie, oprowadził uczestników po Skicie, następnie odprawił molebień w intencji wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów. Nie obyło się bez piosenek i pląsów harcerskich.

 

 

 

 

 

 

 


W trakcie XXXI sesji Rady Gminy Czyże, Wójta Gminy Czyże oraz radnych odwiedziła Drużyna Harcerska „Leśni” im. Andrzeja i Olgi Małkowskich z Czyż przynosząc Betlejemskie Światełko Pokoju. Druh Marek Jakimiuk oraz druhna Krystyna Nikołajuk życzyli wszystkim zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego 2014 Roku.

 

 

 


4 grudnia harcerze z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. A. i O. Małkowskich z Czyż w obrzędzie oświęcenia świec woskowych w cerkwi Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Czyżach.

 

 


2 grudnia harcerze z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. A. i O. Małkowskich z Czyż brali udział w Mszy Świętej w bazylice Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim w intencji duszy zmarłego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski pana Eugeniusza Berezowca.

 


29 października 10 osobowy zastęp Wilki z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej LEŚNI im. Andrzeja i Olgi Małkowskich z Czyż wczesnym rankiem wybrał się na wyprawę przyrodniczą. Czytaj całość…

 


W dniach 27 – 29 września 2013 r. harcerze z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „ Leśni ” im. Andrzeja i Olgi Małkowskich wzięli udział w II Biwaku Drużyn Harcerskich Hufca ZHP Bielsk Podlaski w Doktorcach. W biwaku ogółem wzięło udział ok. 200 harcerzy z terenu hufca, który swym zasięgiem obejmuje powiaty: hajnowski, bielski i siemiatycki. Celem biwaku była integracja środowisk harcerskich oraz rozpoczęcie roku harcerskiego, który w terminologii harcerskiej nazywamy „harcerskim startem ”. Harcerze do bazy hufca, która znajduje się w Doktorcach tuż nad brzegiem rzeki Narew zaczęli przybywać w piątek wieczorem. Po apelu inauguracyjnym rozpoczynającym biwak odbyło się ognisko harcerskie na którym poszczególne drużyny zaprezentowały swój dotychczasowy dorobek. Dzień następny był pełen wrażeń. Rozpoczął się apelem porannym. Przed południem harcerze wzięli udział w popularnej grze 50 – ka, zaś po południu odbył się harcerski bieg patrolowy. Wieczorem było sprawowane nabożeństwo katolickie, zaś dnia następnego ks. hm Marek Jakimiuk odprawił nabożeństwo prawosławne. Biwak zakończył się w godzinach popołudniowych w niedzielę. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi powrócili do swoich domów w oczekiwaniu na następną tak potrzebną imprezę harcerską, która jest okazją do wzbogacenia swojej wiedzy harcerskiej oraz zawiązania nowych przyjaźni.

 

 


26 i 27 listopada harcerze z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. A. i O. Małkowskich z Czyż brali udział w uroczystościach pogrzebowych Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski pana Eugeniusza Berezowca.

 

 


22 – 24 listopada harcerze z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. A. i O. Małkowskich z Czyż brali udział w V Jesiennym Złazie Drużyn Harcerskich Hufca ZHP Bielsk Podlaski w Strabli. Wyjazd posłużył pogłębieniu wiadomości i zdobyciu nowych umiejętności z technik harcerskich oraz poznaniu nowych harcerskich form pracy. Podczas pobytu miało miejsce historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii prawosławnego duszpasterstwa w ZHP została odprawiona polowa Liturgia Święta, którą celebrował kapelan Hufca ks. hm Marek Jakimiuk, wikariusz Parafii Prawosławnej w Czyżach.

 

 


13 listopada zastęp „Jelenie”, podobnie jak wcześniej zastęp „Wiki”, udał się na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Puszczy Białowieskiej. Pod opieką pana Andrzeja Keczyńskiego i w towarzystwie funkcjonariusza placówki Straży Granicznej w Białowieży odbył on wędrówkę po rezerwacie ścisłym, zapoznając się z życiem puszczy o tej porze.

 

 


12 listopada zastępy „Wiewiórki” i „Rysie” z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. A. i O. Małkowskich z Czyż były z wizytą w Szkole Podstawowej w Nowokorninie, gdzie powstaje Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Ptaki”. Zbiórka miała charakter organizacyjno – integracyjny.

 

 


Dnia 11 listopada grupa harcerzy z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. A. i O. Małkowskich z Czyż wzięła udział w uroczystościach z okazji Odzyskania Niepodległości w Bielsku Podlaskim.

 

 


 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże