www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

Klauzula informacyjna w przedmiocie ochrony danych osobowych Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach.


  W dniu 11 kwietnia 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach zorganizował dla dzieci z terenu gminy Czyże Wielkanocne warsztaty. Zajęcia poprowadziła pani Dorota Ginszt.
Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt.

 

 

 

 

 

 

 


W dniu 17 marca 2023 roku w Świetlicy wiejskiej w Czyżach odbyło się spotkanie autorskie  oraz promocja książki  Anny Kondratiuk- Świerubskiej - „U pryscienku staroha lesu” (2022). Najnowsza książka napisana w języku białoruskim, ukazuje historie ludzi z dwóch stron Puszczy Białowieskiej. Podczas spotkania uczestnicy mogli nabyć książki z autografem autorki.

 

 

 

 


W dniu 8 marca, dniu w którym obchodzone jest w Polsce szczególne święto- Święto Kobiet, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach zorganizował wydarzenie pod nazwą „Słodkie warsztaty w karmelu”, które skierowane było do wszystkich Pań bez względu na wiek. Do czyżowskiej świetlicy wiejskiej przybyło wiele Pań, które przyjęły nasze zaproszenie. Zebranych przywitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach Marcin Bołtryk, który również złożył życzenia zebranym Paniom w dniu ich święta oraz przygotował z tej okazji słodki poczęstunek.

Po części informacyjnej dotyczącej zasad bezpieczeństwa oraz różnych metod wykonywania produktów z karmelu przyszedł czas na kolejną niespodziankę- świetlicę odwiedził gospodarz naszej gminy- pan Wójt Jerzy Wasiluk, który przywitał i pozdrowił Panie z ich świętem. Każda uczestniczka warsztatów otrzymała również pięknego tulipana.

Następnie Panie przystąpiły do praktycznej części warsztatów.

 

 

 

 

 

 

 

 


W dniu 22.02.2023 w Świetlicy Wiejskiej w Morzu odbył się przepiękny koncert pt. „Muzyczne zapusty w Morzu” . Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili- Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk, Mikołaj Janowski- Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, radni Gminy Czyże z Przewodniczącą rady Gminy Krystyną Gawryluk na czele, mieszkańcy Morza oraz ich przyjaciele i bliscy.

Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrał Wójt Jerzy Wasiluk, który mocno podkreślał sens takich spotkań, podziękował również organizatorom koncertu jak i mieszkańcom za liczne przybycie. Głos zabrał  również Mikołaj Janowski, który dziękował mieszkańcom za ich obecność i wyraził swoją radość, że może być uczestnikiem tak pięknego wydarzenia.

Przed publicznością zaprezentowały się następujące zespoły, chóry oraz soliści:

 

-Czyżowianki

-Grupa Wokalna z Morza

-Chór Miasta Hajnówka

-Swietłana Malesa

-Harmoń

-Czyżowianie

 

Ponad dwugodzinny koncert dostarczył uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń. Artyści śpiewali ludowe utwory w języku białoruskim, ukraińskim oraz polskim.

Po zakończonym koncercie miało miejsce szczególne wydarzenie. Zapoczątkowany został jubileuszowy rok Zespołu Czyżowianie, bowiem w tym roku zespół obchodzi swoje 35-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji głos zabrał  Wójt Jerzy Wasiluk, który pogratulował zespołowi pięknej historii i zainaugurował obchody jubileuszu Zespołu Czyżowianie. Nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu oraz gromkiego mnogaja leta dla Zespołu Czyżowianie zaśpiewanego przez wszystkie zespoły oraz widownię.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 15.02.2023 w świetlicy w Kuraszewie odbył się niezwykły koncert pt. Sretienskij Wieczar. Jest to wspólna inicjatywa parafii prawosławnej pw. św.Antoniego Pieczerskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

Na wydarzenie przybyło wielu widzów, mieszkańcy Kuraszewa oraz ich rodziny i znajomi.

Zebranych gości przywitali ks. Piotr Kamieński oraz Marcin Bołtryk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach. Koncert swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk.

W czasie wydarzenia wystąpiły następujące zespoły:

·         Grupa Wokalna z Morza

·         Czyżowianki

·         Czyżowianie

·         Cegiełki z Lewkowa

·         Chór Miasta Hajnówka

Zebrana publiczność  mogła usłyszeć utwory w języku białoruskim, polskim oraz ukraińskim.  Dwugodzinny koncert zrobił na wszystkich bardzo dobre wrażenie, a Zespół Czyżowianie dwukrotnie wracał na scenę, by wspólnie z publicznością śpiewać kolejne utwory.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji koncertu.

 

 

Fotoreportaż


Czwarty dzień ferii zimowych upłynął dzieciom na robieniu glicerynowych mydełek.

 

 

Fotoreportaż


Trzeci dzień ferii zimowych upłynął dzieciom na robieniu firanek z papieru oraz makramy.

 

 

Fotoreportaż


Drugi dzień ferii zimowych rozpoczął się krótkim wykładem przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Następnie dzieci własnoręcznie rozbiły lizaki. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dzieci z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością podchodziły kolejno robić pyszne lizaki. Następnym zadaniem była kontynuacja gry, którą dzieci same sobie wymyśliły.

 

 

Fotoreportaż


Rozpoczęły się ferie zimowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Bibliotekę Publiczną w Czyżach dla dzieci z terenu gminy Czyże. W pierwszym dniu dzieci tworzyły piękne walentynkowe serca. Kolejnym zadaniem było wymyślenie ich własnej gry. A co do gry jest niezbędne, oczywiście kostka, dlatego dzieci w zależności od wieku robiły kostki różnych rozmiarów.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 22.01.2023 w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie odbyły się IV Wieczór Kolęd. Po dwuletniej przerwie wspaniały koncert zgromadził wielu mieszkańców Kuraszewa, ich rodziny oraz zaproszonych gości. Wieczór Kolęd zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Hajnówce oraz Radny Wojewódzki Mikołaj Janowski, który był również sponsorem wydarzenia, Przewodnicząca Rady Gminy Czyże Krystyna Gawryluk wraz radnymi Gminy Czyże.

Po modlitwie rozpoczynającej koncert głos zabrał proboszcz parafii w Kuraszewie ks. Piotr Kamieński, który przywitał wszystkich zebranych oraz podziękował sponsorom. Ks. Piotr podkreślił jak ważnym jest to, że po długiej przerwie udało się kolejny raz zorganizować spotkanie, na którym swoją obecnością zaszczyciły  następujące zespoły i chóry:

-Kresovki,

-Dziecięcy Chór z Kuraszewa,

-Chór Czyżowianki ze Szkoły w Czyżach,

-Parafialny chór z Kuraszewa,

-Zniczka z II Liceum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego,

-Czyżowianie,

-Swietłana Malesa,

-Zespół Wokalny z Morza,

-Kwartet Hałyczanoczki.

 

Następnie głos zabrał gospodarz Gminy Czyże Wójt Jerzy Wasiluk, który podkreślił ogromną rolę takich spotkań. Pozwalają one integrować lokalne społeczności oraz pomagają zachować lokalne zwyczaje. Podziękował zebranym za obecność, a sponsorom za wsparcie. Wójt w podziękowaniu za wspaniałą organizację  wręczył również podziękowania oraz okolicznościowe albumy ks. Piotrowi i Matuszce Anecie Kamieńskim oraz Bożenie i Markowi Dmitrukom.

Po oficjalnych wystąpieniach nadszedł czas na część artystyczną.  Wspaniałe wykonanie wielu kolęd pozwoliło ponownie poczuć magię bożonarodzeniowego czasu. Na koniec spotkania wszyscy zebrani otrzymali śpiewniki i wspólnie zaśpiewali kilkanaście kolęd, a następnie ludowe pieśni.

Koncert kolęd był wspaniałą okazją do spotkania w rodzinnej atmosferze oraz wspomnień.

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach był współorganizatorem spotkania, a Gmina Czyże wsparła finansowo organizację koncertu.

 

 

Fotoreportaż


Regulamin wypożyczalni sprzętu turystycznego przy Gminnym  Ośrodku Kultury w Czyżach Czytaj całość


Wydawnictwa GOK

1.

Czyże – tradycje znane i mniej znane

Czytaj całość

2.

Obrzędowość Bożonarodzeniowa

Czytaj całość

3.

Kino „ZWYCIĘSTWO” w Czyżach

Czytaj całość

4.

Jesienne Spotkania z Folklorem Białoruskim

Czytaj całość

5.

Wkładka do płyty

Czytaj całość

6.

Tradycje kulinarne Gminy Czyże i okolic

Czytaj całość

7.    

Kamieniec – Czyże.  Wspólne dziedzictwo kulturowe – pomostem bez granic

Czytaj całość

8.  

XV Jesienne Spotkania z Folklorem Białoruskim

Czytaj całość

9.    

VI Festyn w Leniewie

Czytaj całość

10.    

Święto Kupały w Regionie Puszczy Białowieskiej

Czytaj całość

11.   

Obrzędy i zwyczaje Wielkanocne w Regionie Puszczy Białowieskiej – powrót do tradycji

Czytaj całość

12.   

35 – lecie Zespołu Śpiewaczego „Niezabudki” z Kuraszewa

Czytaj całość

13.    

Prezentacje dorobku amatorskich zespołów artystycznych

Czytaj całość

14.    

Historia badań archeologicznych na terenie Ziemi Bielskiej, czyli jak to się wszystko zaczęło

Czytaj całość

15.   

Jubileusz 70 – lecia Jednostki OSP w Klejnikach

Czytaj całość

16.

Przewodnik archeologiczny po Gminie Czyże

Czytaj całość

17.

Kalendarz Obrzędowy wsi regionu Puszczy Białowieskiej

Czytaj całość


GOK 2022

GOK 2021

GOK 2020

GOK 2019

GOK 2018

GOK 2017

GOK 2016

GOK 2015

GOK 2014

GOK 2013

GOK 2012  

GOK 2011

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże